"აქტიური რეაბილიტაციისა და დამოუკიდებელი ცხოვრების ტრენინგი" დასრულდა
ფიზიკური რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში მიმდინარე "აქტიური რეაბილიტაციისა და დამოუკიდებელი ცხოვრების ტრენინგი" დასრულდა.აქტივობა 2021 წლის 9 სექტემბერს დაიწყო და 5 დღის განმავლობაში გრძელდებოდა. მასში მონაწილეობა საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში მცხოვრებმა 16-მა ეტლით მოსარგებლემ მიიღო.
5-დღიან ტრენინგს ვიზიტით USAID-ის და კორპორაცია პარტნიორები საერთაშორისო თანამშრომლობისთვის წევრები ეწვივნენ. სტუმრები ტრენინგის აქტივობებით დაინტერესდნენ და მონაწილეებიც გაიცნეს.
ტრენინგებს ეტლით მოსარგებლე გამოცდილი ტრენერები, მერაბ დუკაშვილი და თინათინ რევაზაშვილი უძღვებოდნენ, რომლებმაც მონაწილეებს ეტლით გადაადგილების მარტივი, საშუალო და რთული პრაქტიკული უნარ-ჩვევები და ყოველდღიური ცხოვრების აქტივობები ასწავლეს.
5 დღის განმავლობაში, მონაწილეები თავის მოვლის, ეტლის დამოუკიდებლად მართვის წესებს ეცნობოდნენ, იღებდნენ ინფორმაციას პირადი ჰიგიენის, რეპროდუქციული ჯანმრთელობისა და სხვადასხვა საკითხების შესახებ.
მონაწილეებს ჩაუტარდათ ლექციები ნაწოლების პრევენციასა და მკურნალობაზეც, ეტლის მოვლასა და შეკეთებაზე. ორგანიზაციის თავმჯდომარემ, გიორგი ძნელაძემ ეტლით მოსარგებლეებს დამოუკიდებელი ცხოვრების ფილოსოფიაზე, შეზღუდული შესაძლებლობის სოციალურ და პოლიტიკურ ასპექტებზე მიაწოდა ინფორმაცია.

Active Rehabilitation and Independent Living training is over. 16 wheelchair users living in different regions of Georgia took part in the 5-day training.
The trainings were led by trainers Merab Dukashvili and Tinatin Revazashvili, who taught the participants simple, medium and difficult practical skills of wheelchair movement and daily life activities. Participants were introduced to the rules of self-care, independent wheelchair management, received information about personal hygiene, reproductive health and various other issues.
Participants were given lectures on pressure soresprevention and treatment, wheelchair care and repair. The chairman of the organization, Giorgi Dzneladze, informed the wheelchair users about the philosophy of independent life, social and political aspects of disability.