პროექტის დასახელება:შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ კანონის განხორციელების ადვოკატირება
ხანგრძლივობა:29 თვე
სამიზნე რეგიონები:შიდა ქართლი (მოიცავს ოთხ მუნიციპალიტეტს),ქვემო ქართლი (შვიდი მუნიციპალიტეტი), კახეთი (რვა მუნიციპალიტეტი) დასამცხე-ჯავახეთი (ექვსი მუნიციპალიტეტი).
პარტნიორები:"ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" (Changes for Equal Rights) და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის (Coalition for Independent Living).
პროექტის მიზანი და ამოცანები:პროექტის მიზანია, ხელიშეუწყოს საქართველოში მოქმედ DPO-ებს, რათა მათ ეფექტური ადვოკატირებაგაუწიონ შშმ პირთა უფლებების შესახებ საქართველოს კანონით განსაზღვრულთანაბარი მოპყრობის შესახებ დებულებებს და მხარი დაუჭირონდისკრიმინაციული პრაქტიკის წინააღმდეგ მიმართულ ძალისხმევას.

Advocacy for the Implementation of Disability Law
Partners: Coalition for Independent Living; Europe Foundation and Independent Living Center of the Hudson Valley.
Goal: The goal of the proposed project is to Empower Georgian DPOs to effectively advocate for equal treatment under the Law on the Rights of Person with Disabilities in Georgia and support efforts to discourage discriminatory practices.
• Objective One. Strengthen advocacy skills and institutional capabilities of DPOs and other disability organizations.
• Objective Two. Establish effective mechanisms for cooperation between DPOs and central and local authorities to hold governments accountable for the implementation of the Law.