3-4 მაისს ქუთაისში ორი ერთდღიანი ტრენინგი ჩაატარდა
3-4 მაისს ორგანიზაციამ „კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის“ პროექტის „მოწყვლადი ახალგაზრდების ინკლუზიის მხარდაჭერა იმერეთის რეგიონში“ ფარგლებში, ორი ერთდღიანი ტრენინგი ჩაატარა. იმერეთის სხვადასხვა მუნიციპალიტეტიდან ჩამოსულ ახალგაზრდებს მიეწოდათ ინფორმაცია მოქალაქეთა ჩართულობის, ადვოკატირების და გადაწყვეტილების მიღების პროცესებში მონაწილეობის მნიშვნელობაზე.
ტრენინგის მიზანი იყო ახალგაზრდების ცოდნისა და უნარების გაღრმავება მოქალაქეობრივი ჩართულობის, საზოგადოებრივი ადვოკატირების და საკონსულტაციო მექანიზმების გამოყენების შესახებ. პროგრამა მოიცავდა: ადვოკატირების საფუძვლებს, ადვოკატირების კამპანიის დაგეგმვის ძირითად ეტაპებსა და საუკეთესო პრაქტიკების განხილვას სხვა საკითხებთან ერთად.
ტრენინგს იურისტი, დავითი ბიბილეიშვილი უძღვებოდა. ღონისძიება „საერთაშორისო განათლებისა და განვითარების აკადემიასთან“ თანამშრომლობით გაიმართა.
პროექტი მიზნად ისახავს იმერეთის რეგიონის ახალგაზრდების მობილიზებას და მათი ჩართულობის მხარდაჭერას დემოკრატიულ და სოციალურ ცხოვრებაში. მოსალოდნელი შედეგები ითვალისწინებს, ერთის მხრივ, ახალგაზრდების მობილიზებას და მათი უნარების გაუმჯობესებას ჩართულობისა და გადაწყვეტილების მიღების პროცესში მონაწილეობის საკითხებში, ხოლო მეორეს მხრივ, ინიციატივების მომზადებას ადგილობრივი ბიუჯეტის პროგრამებზე.
აქტივობას ახორციელებს „კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის“ პროექტის “EU4Youth: ახალგაზრდების ჩართულობა და გაძლიერება“ მხარდაჭერით,, რომელიც დაფინანსებულია ევროკავშირისა და გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების სამინისტროს (BMZ) მიერ.

On May 3–4, the organization "Coalition for Independent Living" conducted two one-day training sessions
On May 3–4, the organization "Coalition for Independent Living" conducted two one-day training sessions as part of the project “Support the inclusion of disadvantaged youth in Imereti region.” Young participants from various municipalities across Imereti received essential information on the importance of civic engagement, advocacy, and participation in decision-making processes.
The goal of the training was to enhance young people's knowledge and skills in civic engagement, public advocacy, and the use of consultative mechanisms. The program covered the fundamentals of advocacy, key stages of planning an advocacy campaign, and discussion of best practices, among other topics.
The sessions were led by lawyer Daviti Bibileishvili, and the event was organized in partnership with the Academy for International Education and Development.
The project aims to mobilize young people in the Imereti region and support their engagement in democratic and social life. Expected outcomes include mobilizing young people and enhancing their skills in participation and decision-making processes, as well as developing initiatives related to local budget programs.
Activity is organized by the Coalition for Independent Living, with the support of the ‘EU4Youth: Youth Engagement and Empowerment’ project, co-financed by the European Union and the Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).