მოქმედ ადვოკატებს და იურისტებს გაეროს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების კონვენციის თემაზე ტრენინგი ჩაუტარდათ
3-4 ნოემბერს ორგანიზაციებმა "ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" მოქმედ ადვოკატებთან და იურისტებთან გაეროს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების კონვენციის თემაზე ტრენინგი ჩაატარეს.
ლაგოდეხში ჩატარებული შეხვედრები ევროკავშირის პროექტის, "სამოქალაქო საზოგადოება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებებისთვის", ფარგლებში გაიმართა.
ტრენინგს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების სამართლის სპეციალისტი, ქეთევან ხომერიკი და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" თავმჯდომარე, გიორგი ძნელაძე უძღვებოდნენ.
პროექტის მიზანი სამოქალაქო საზოგადოების გაძლიერებაა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებისთვის მართლმსაჯულებაზე წვდომის გაუმჯობესებისა და დისკრიმინაციის აღმოფხვრის მიზნით, იურიდიული სერვისების განვითარებითა და ეფექტური ადვოკატირების მეშვეობით

Practicing lawyers were trained on the topic of the UN Convention on the Rights of Persons with Disabilities
On November 3-4, the organizations "Changes for equal rights" and "Coalition for independent living" conducted training on the topic of the UN Convention on the Rights of Persons with Disabilities with practicing lawyers.
The meetings in Lagodekhi were held within the framework of the European Union project “Civil Society for the Rights of People with Disabilities”.
The training was led by Ketevan Khomeriki, a specialist in the law of the rights of persons with disabilities, and Giorgi Dzneladze, the chairman of the "Coalition for Independent Living”.